![acasa-la-elisabeta-rizea](http://www.ziaristionline.ro/wp-content/uploads/2016/10/Acasa-la-Elisabeta-Rizea.jpg)
![troita-neamunit-elisabeta-rizea-nucsoara](http://www.ziaristionline.ro/wp-content/uploads/2016/10/Troita-Neamunit-Elisabeta-Rizea-Nucsoara.jpg)
“Acasă la Elisabeta Rizea!
Azi, recunoştinţă . ??
Mulţumim familiei şi urmaşilor eroinei pentru onoarea de a ne lăsa să ridicăm o troiţă în cinstea Rezistenţei Haiducilor Muscelului şi a soţilor Gheorghe şi Elisabeta la comemorarea a 13 ani de la trecerea la Domnul a Elisabetei Rizea !”
Azi, recunoştinţă . ??
Mulţumim familiei şi urmaşilor eroinei pentru onoarea de a ne lăsa să ridicăm o troiţă în cinstea Rezistenţei Haiducilor Muscelului şi a soţilor Gheorghe şi Elisabeta la comemorarea a 13 ani de la trecerea la Domnul a Elisabetei Rizea !”
![troita-elisabeta-rizea-foto-dan-tanasa](http://www.ziaristionline.ro/wp-content/uploads/2016/10/Troita-Elisabeta-Rizea-Foto-Dan-Tanasa.jpg)
La manifestare a participat şi cunoscutul ziarist şi activist civic Dan Tanasă, care a publicat mai multe fotografii însoţite de următorul comentariu: “Ieri am participat alături de membrii Asociației Neamunit la slujba de sfințire a troiței ridicată in memoria Elisabetei Rizea și a grupului de rezistență armată Haiducii Muscelului. Dumnezeu să-i pomenească in veci!”
![placa-troita-elisabeta-rizea](http://www.ziaristionline.ro/wp-content/uploads/2016/10/Placa-Troita-Elisabeta-Rizea.jpg)
Cinste lor!
Semnal: Ziaristi Online
Citiţi şi: