În Duminica Izgonirii lui Adam din rai, la 13 martie 2016, Înaltpreasfinţitul Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, a oficiat Sfânta Liturghie la Mănăstirea Petru Vodă din judeţul Neamţ, după cum informează Doxologia. Portalul Mănăstirii Petru Vodă a prezentat predica înaltului ierarh al Bisericii Ortodoxe Române. La începutul Postului Mare îi rugăm pe toţi cei pe care i-am supărat vreodată să ne ierte. Doamne ajuta!
![](http://www.ziaristionline.ro/wp-content/uploads/2014/06/IPS-Teofan-la-Cimitirul-Eroilor-Romani-de-la-Tiganca-Iunie-2014.jpg)
Pingback: Harry Tavitian vă cheamă la slujbă. Iertare tuturor! | Victor Roncea Blog